Additional information
| Weight | 0.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| socket to socket length | 3" |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.74 lb |
| components | RAP-B-121-238U, RAM-HOL-GA7U |
| clamp range | .625" – 1.25" |