Additional information
| Weight | 0.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 3 in |
| socket to socket length | 3" |
| hole pattern | 2-Hole AMPS: 1.912" |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.39 lb |
| components | RAP-224U, RAP-B-102U |
