Additional information
| Weight | 0.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 4 × 2 in |
| holder dimensions | Width Range: 1.5" – 2.5", Depth Range: 1.13" max |
| ball size | RAM Snap-Link (3/4") |
| weight capacity | .5 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.27 lb |
| components | RAP-SB-178U, RAM-HOL-UN1U |