Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 4 in |
| ball size | RAM Snap-Link (3/4") |
| weight capacity | .5 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Retail Bag |
| weight | 0.68 lb |
| components | RAP-SB-187U, RAM-HOL-LO3U |
| clamp range | .5" – 2.58" diameter |