Additional information
| Weight | 1.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 5 × 2 in |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 1.16 lb |
| components | RAM-B-232-90U, RAM-PF-585-12, RAM-B-200-1U |