Additional information
| Weight | 1.74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 3 in |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496" |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 1.74 lb |
| components | RAM-B-131B, RAM-PF-585-12, RAM-B-218-1U, RAM-B-201U, RAM-B-347U |