Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 4 in |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.68 lb |
| components | RAM-B-218-1U, RAM-PA5412, RAM-B-201U |