Additional information
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 4 in |
| socket to socket length | 3.6" |
| hole pattern | See Drawing |
| ball size | D Size (2.25") |
| weight capacity | 6 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 3.0 lb |
| components | RAM-D-202U-IN1, RAM-D-201U-C |