Additional information
| Weight | 2.83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 3 in |
| ball size | D Size (2.25") |
| weight capacity | Standard Use: 6 lbs, Heavy-Duty Use: 5 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 2.83 lb |
| components | RAM-D-202U, RAM-119TCU |