Additional information
| Weight | 6.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 6 in |
| plate size | 5.5" x 5.5" |
| ball size | D Size (2.25") |
| weight capacity | Standard Use: 6 lbs, Heavy-Duty Use: 5 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 6.02 lb |
| components | RAM-D-162HU, RAM-D-162SU, RAM-D-162AU, RAM-D-162B-DU |