Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 4 in |
| holder dimensions | Height Range: 7.375" – 11.5", Width Range: 4" – 8.31", Depth Range: .13" – 1.12" |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496" |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.7 lb |
| components | RAM-HOL-ACU, RAM-HOL-TAB8-CUPSU, RAM-HOL-TAB4-CUPSU |