Additional information
| Weight | 2.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 3 in |
| hole pattern | See Drawing |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 2.8 lb |
| components | RAM-109H-BU, RAM-162BU |