Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 6 in |
| ball size | C Size (1.5") |
| materials | Powder coated steel, Marine-grade aluminum, High strength composite |
| packaging type | Box |
| weight | 17.0 lb |
| components | RAM-VB-106, RAM-VP-SW1-89NB, RAM-234-PAN1PB |
| warranty | 3 year warranty |
| certifications | Overcurrent/Surge Protection, Reverse Polarity Protection, Radio Frequency Isolation, Single RF Pass Through |