Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 6 in |
| hole pattern | 50 x 100mm Half VESA, Seat Bolt Distance: 11.5" center to center |
| ball size | C Size (1.5") |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Box |
| weight | 21.0 lb |
| components | RAM-VB-110, RAM-VP-SW1-89NB, RAM-243U |