Additional information
| Weight | 6.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 6 in |
| hole pattern | See Drawing |
| plate size | 3.68" Diameter |
| ball size | C Size (1.5") |
| materials | Powder coated steel, Marine-grade aluminum |
| packaging type | Box |
| weight | 6.32 lb |
| components | RAM-VP-TTM8LU, RAM-VB-110-4LU, RAM-240U |