Additional information
| Weight | 1.47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 4 in |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496" |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 1.47 lb |
| components | RAM-HOL-TABLBU, RAM-GDS-DOCK-V5BU, RAM-GDS-DOCKT-SAM41U |
| warranty | 3 year warranty |
| input connector | USB Type-C |
| output voltage | 5V – 12V @ 2A |