Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 4 × 2 in |
| hole pattern | 1.5" x 2" |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.15 lb |