Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| holder dimensions | Width Range: 2.45" max |
| socket to socket length | 3" |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496" |
| plate size | 2.5" Diameter |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.68 lb |
| components | RAP-B-138U, RAM-HOL-BC1U |
