Additional information
| Weight | 0.46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.46 lb |
| components | RAP-B-104U, RAM-HOL-GA14U |