Additional information
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 5 × 2 in |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Retail Bag |
| weight | 0.24 lb |
| components | RAP-272U, RAP-B-200-1U, RAP-B-238U |