Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496", 3-Hole 120-Degree: 1.812" Diameter |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.52 lb |