Additional information
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 8 × 3 in |
| hole pattern | Small Plate: 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496", Rectangular Plate: 50 x 100mm Half VESA |
| ball size | D Size (2.25") |
| weight capacity | Standard Use: 6 lbs, Heavy-Duty Use: 5 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 5.0 lb |
| components | RAM-D-243U, RAM-D-201U, RAM-D-254U |