Additional information
| Weight | 4.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 6 × 4 in |
| socket to socket length | 6.88" |
| hole pattern | See Drawings |
| ball size | D Size (2.25") |
| weight capacity | 6 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 4.12 lb |
| components | RAM-D-202U-IN1, RAM-D-201U, RAM-D-246U-IN1 |
| product dimensions | Overall Height: 11.125" |