Additional information
| Weight | 7.78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 12 × 4 in |
| hole pattern | See Drawing |
| ball size | E Size (3.35") |
| weight capacity | Standard Use: 15 lbs, Heavy-Duty Use: 10 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 7.78 lb |
| components | RAM-E-202U-IN1, RAM-E-201U-D |