Additional information
| Weight | 3.43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 14 × 4 in |
| hole pattern | See Drawing |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 3.43 lb |
| components | RAM-109V-BU, RAM-162BAU |