Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 6 in |
| hole pattern | Seat Bolt Distance: 9.25" center to center |
| ball size | C Size (1.5") |
| materials | Powder coated steel, Marine-grade aluminum |
| packaging type | Box |
| weight | 17.0 lb |
| components | RAM-VB-113, RAM-VP-TBF9U, RAM-VP-TTM8LU, RAM-VB-110-4LU |