Additional information
| Weight | 2.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 8 × 3.5 in |
| ball size | E Size (3.35") |
| weight capacity | Standard Use: 15 lbs, Heavy-Duty Use: 10 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 2.1 lb |
| clamp range | 2.5" max width |