Additional information
| Weight | 0.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 4.5 × 3 in |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | Marine-grade aluminum, High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.78 lb |
| components | RAM-HOL-ACU, RAM-202U |