Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 6 × 2 in |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.38 lb |
| components | RAP-B-224-1U, RAP-B-201U-A |
| suction size | 3.3" Diameter |