Additional information
| Weight | 0.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 6 × 2.5 in |
| holder dimensions | Width Range: 1.75" – 4.5", Depth Range: .875" max |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite, Stainless steel |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.25 lb |
| components | RAM-TETHER1U, RAP-UN-CAP-4U |