Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 4.75 × 2.5 in |
| holder dimensions | Width Range: 1.75" – 4.5", Depth Range: .875" max |
| ball size | C Size (1.5") |
| weight capacity | Standard Use: 4 lbs, Heavy-Duty Use: 3 lbs |
| materials | High strength composite, Stainless steel |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.34 lb |
| components | RAM-HOL-UN10U, RAM-HOL-UN7-BALL-CU |