Additional information
| Weight | 0.21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| holder dimensions | Width Range: 1.875" – 3.25", Depth Range: .875" max |
| ball size | RAM Snap-Link (3/4") |
| weight capacity | .5 lb |
| materials | High strength composite, Stainless steel |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.21 lb |
| components | RAM-TETHER1U, RAP-UN-CAP-4U |


