Additional information
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 6 × 3 in |
| socket to socket length | 3" |
| hole pattern | 4-Hole AMPS: 1.181" x 1.496", 3-Hole 120-Degree: 1.812" Diameter |
| ball size | B Size (1") |
| weight capacity | Standard Use: 2 lbs, Heavy-Duty Use: 1 lb |
| materials | High strength composite |
| packaging type | Poly Bag |
| weight | 0.76 lb |
| components | RAM-B-121BU, RAP-B-201U, RAM-B-202U |